CHS Akibon a Furbel Céleste - Auvergnéský a Bretaňský ohař

Ciano - jméno má po italském Hraběti,,,a povedl se,,gratuluji majitelům,,,Národní výstava Brno

Národní výstava psů Brno 11.01.2020 Auvergnéský ohař
Ciano AKIBON s paničkou a páneček fotil 🥰💞
Děkujeme za prezentaci chovu AKIBON a moc se těším na setkání 💞💞💞
Ciano třída mladých V1, CAJC, BOJ, BOB, GRATULUJI 👍👏👌🐾 v konkurenci přihlášených 7 jedinců.

Na obrázku může být: Mája Poláková, smiling , basketball court a dog

 

 

Všechna štěnátka mají své domovy.

Gamora-Gessi - zadaná                               Groot - zadaný                                         

Gideon-zadán                                                Gawain - zadán

Gregory - zadán

Chovatelská stanice Furbel céleste zadá kvalitní vrh po Import fence Bjanka od Poštara x Balto Furbel céleste ,,pouze pejsky.                                                            V době odběru,od 22.12.19.. budou očkovaná,čipovaná s EU pasem,s výbavičkou do začátku.   Kontakt 739829238.besbet@centrum.cz http://horyslov-mirek.wbs.cz/nasi-psi.html

Bjanka od Poštara : V1,CAJC     http://www.breton.cz/genealogie/bo/bjanka_postara.html                                                        Zkoušky:T.A.N.,Memoriál Josefa Luxe,,ZV Konopiště I.c 3.místo v pořadí .,Novomlýnské Derby I.c  3.místo z kontinentálních ohařů. 

Balto Furbel céleste : 2xV1,2xCAC  http://www.breton.cz/genealogie/bo/balto_furbel_celeste.html                                                   Zkoušky : T.A.N vítěz 1.místo                                                    

.image
Všechny děti jsou u svých páníčků

Dětem z vrhu "C" se již chystá výbavička na cestu k páníčkům,za nedlouho nás opustí holčičky.Ještě některý kluci jsou volný a budou k odběru první týden v říjnu.Očkovaný,čipovaný s PP.Chovatelský servis je samozřejmostí.

Andy zo Sengetova                                                Vasco od Žluté skály

image

Cayenne AKIBON  - zadaná                                                        Cecilka AKIBON  - zadaná

imageimage

Campo AKIBON  -  zadaný                          Cecil AKIBON  - zadaný

imageimage

Carlo AKIBON - zadaný

image
Memoriál Josefa Luxe,který se běžel 7.9.2019 pro náš odchov dopadl velmi dobře .Zůčastnili se čtyři jedinci a to Brise Furbel céleste,Dakota Furbel céleste,Eso Furbel céleste a Cyrano AKIBON.

Jako vítěz za kontinentální ohaře a klubový vítěz zkončil :

Eso Furbel céleste s plným počtem bodů(s plným počtem bodů,zakončili soutěž pouze dva jedinci,jeden z angličanů a jeden z kontinentálů).

Brise Furbel céleste vyběhala jednu trojku,jinak samé čtyřky a z kontinentálů se umístila jako druhá,ale tady se body míchají i s britskými plemeny a tak byla tuším na šestém místě.Kde před ní stáli ještě 3 angličani.

Dakota Furbel céleste vyběhala II.cenu a to bohužel pokazila moje maličkost,jinak by určitě dopadla lépe,no příště to třeba bude lepší.

Cyráno AKIBON si vedl také na výbornou a vyběhal si prní cenu s počtem 204 bodů.

Starovalo 24 psů z toho 4 nedokončili,dva prošli v II.ceně,jeden ve III.ceně-takže jsem opravdu moc ráda jak pro nás tato vrcholová soutěz KBO zkončila.

Foto Zde:https://theoztaranky.rajce.idnes.cz/Memorial_Josefa_Luxe_2019/
Opravdu dobré přečíst.

Co by jste měli vědět a znát o plemeni bretaňský ohař,,vše najdete na www.breton.cz a také u nás v sekci Bretaňský ohař standard a také zde v odkazu o problematice barev-Problematika odchylek zbarvení bretaňského ohaře ZDE: http://www.breton.cz/prectete/bo_odchylky_zbarveni.pdf  a bohužel k problematice "uhlované" zbarvení, ,postupem času se začalo opět vyskytovat ...

V novinkách v tomto roce se můžete dočíst jak si naše dětičky z CHS Furbel céleste a AKIBON vedou.

Když je kvalitní chov a vynikající chovný materiál je radost na potomstvo pohledět.Můj chov je zaměřen na práci a držet se dle standardu.Není povinost na každém jedinci stavět chov,proto pečlivě vybíráme budoucí rodiče.Za vše děkuji mému manželovi Mirkovi a hlavně v neposlední řadě chovatelce z TARANKY paní Heleně Dvořákové,která tu v letech 1982 založila chov společně s HPCH Evou Noskovou.

Momentálně nejsou žádná štěnátka bretoňáčků k dispozici.Pro všechny budoucí zájemce oznamuji že na podzim(září-říjen) se plánuje velmi kvalitní spojení,pokud vše výjde budou štěnátka na odběr na vánoce.

potomci budou po Bjanka od Poštara  x  Balto Furbel céleste.Vše o těchto jedincích si můžete prohlídnout v sekci : naši psi.Také na stránkách www.breton.cz-genealogie - bretaňský ohař.Bjanka nemá doplněné zkoušky z výkonu na klubovém webu,ale má je doplněné v sekci,naši psi,pod CHS Furbel céleste...

Bjanka od Poštara - rodokmen zde : http://www.breton.cz/genealogie/bo/bjanka_postara.html

Balto Furbel céleste ,,rodokmen zde : http://www.breton.cz/genealogie/bo/balto_furbel_celeste.html

image

 


Dne 08.06.2019 jsme si zajeli zasoutěžit na NFT ,který pořádal KKO v místě Luže.

Startoval manžel s mou Zorkou a Amorkem- Amorek krásný posudek,ale bohužel to nedotáhl do konce tak jak se na FT má a odnesl si Eliminé.Také startoval se Zorkou, ta šla do terénu jako 7. v pořadí.Nádherné smyčky a vystavení-bod a známka 14.bodů Velmi Dobře,takže radost veliká.Moje maličkost startovala s mladičkou Bjankou od Poštara,holka udělala radost,pěkná práce ale nevydržela na můj příchod,když zhruba 150metrů začala vystavovat laugh takže ELiminé.Z našeho týmu bodovala tedy Zora z Taranky-GRATULUJI mému manželovi za předvedení a tak si splnil podmínku na odvedení 3 psů na trialu,tak aby v brzké době mohl i on posuzovat,tuto úchvatonou soutěž.

https://theoztaranky.rajce.idnes.cz/ZV_a_NFT_Luze_2019

Popisy a hodnocení práce předvedených psů:  http://www.klubkratkosrstyohar.cz/foto/clanky/soubory/549-5.PDF

 

 V letošním roce se naši odchovánci dosti snaží a to je teprve začátek roku : Duna Furbel céleste na klubové výstavě SK hodnocena jako nejlepší fena : V1,CAC,KV,BOB                                                        Klubová zkouška do chovu T.A.N - SK vítěz 1.místo a výsledek DKK 0/0                                                  Duna si byla také vyzkoušet TRIAL ,nádherný posudek jen jí scházelo pomyslné štěstí,kdy při postupování a vystavení zvěř zalezla do lesa,nepodařilo se donutit pernatou ke vzletu.Škoda a snad příště to bude zase o něco lepší .

 

Duna Furbel céleste potomek po Zora z Taranky x Amore Furbel céleste...toto spojení se opravdu velmi povedlo a Duna se zařadila dne 1.10.2019 mezi chovné feny na SK..Také složila další zkoušku a to Podzimní zkoušku v I.ceně s počtem 226.bodů.Tím to ovšem nekončí a v roce 2020 se chtějí s paničkou dál věnovat práci-SVP,BZ a jiné..Tak jim moc fandím a držím pěsti.

 


Ciklon Furbel céleste , se taktéž dosti činil.Byl k vidění u nás za zkoušce do chovu T.A.N. kde obstál a byl hodnocen velmi kladně,akorát je ještě vůdce nezkušený a Ciklonek neměl upevněn systém tak aby mohl být hodnocen jako vítěz.Za to vystavení s postoupením měl opravdu ukázkové.                                        Také byl na klubové výstavě ČR kde získal V1.                                                                                       Na klubové výstavě SK byl hodnocen známkou V1,CAC,KV,BOS.

 

Ciklon je potomek po Viera z Taranky x Juk od Stanovského

 


Balto letos taky zaválel a kluk šikovná je chovný jedinec.                                                                        Balto byl hodnocen na klubové výstavě v Předhradí 2018-V1,CAJC.Stejné hodnocení získal na klubové výstavě v Předhradí 2019 - V1,CAC.                                                                                                    Na klubové zkoušce do chovu T.A.N obstál jako jeden z nejlepších psů a umístil se na 1.místě.

Baltík dnem 28.6.19 splnil i poslední podmínku do chovu a jeho výsledek DKK je A/A - 0/0                        Také již kryl první fenku Bjanku od Poštara a krytí se povedlo.Na začátku listopadu 2019 přivedou na svět malé bretoní miminka.

Balto je potomek po Iovinko-(IT)  x Viera z Taranky

 


Dakar je již CHOVNÝ jedinec,příští rok se mu pracovní kariéra více rozšíří,zatím má splněnou zkoušku do chovu T.A.N.,DKK 0/0 a klubovou výstavu na Konopišti od kud si odnesl nádherný výsledek V1,CAC.          Na příští rok se na kluka moc těším až společně budeme stát na pracovním poli.

 

Dakar je potomek po Zora z Taranky  x  Amore Furbel céleste


Také v neposlední řadě letos i úspěšná Brisa se posunula do chovu.Brisa letos absolvovala dvoudenní akci a to Novomlýnské derby - ZV v I.ceně  208.bodů a druhý den další zkoušku T.A.N. kde obstála a také pěkně vystavila a postoupila,jen jí více bavilo vbíhat často do lesního porostu :-D ale to na tom nic nemění že je to lovecký pes a baví jí práce více lovecká.                                                                                  Brisa má výsledek DKK 0/0 a na klubové výstavě byla hodnocena V2.

Brisa je potomek po Iovinko  x  Viera z Taranky


Jeden z nejmladších jedinců,narozen na konci roku 2018. Letos v květnu již jako 6.měsíců a 14 dní absolvoval zkoušku vloh.Je to Enzo Furbel céleste a vyběhal si krásnou I.cenu s počtem 212.b a klubovou výstavu ve třídě dorostu VN1/ze 3 psů v kruhu.   

Enzo je potomek po Zora z Taranky  x Brando Furbel céleste

      


Na další pracovní i výstavní akce se u Vás všech moc těším a děkuji za vaší přízen a pracovní nasazení.

Také Elgíra a Elbrus se zůčastnili výstavy ,kde byli ohodnoceny VN1.moc všem gratuluji.

Také Potomci z CHS AKIBON Auvergnéský ohař : po Ayra z Kamenné kolonie x Max des Sources de la Hulotte neseděli všichni jen tak doma.

Cyrano,Ciana a Cino splnili podmínku do chovu T.A.N. další jedinci se na další akci chystají.Také Cyráno absolvoval první klubovou výstavu a odnesl si krásný posudek s výsledkem VN1.

Ciana , Cyrano , Cino CHS AKIBON.

Také Cina si zkoušku do chovu splnila,dál ukáže čas.

 

štěňátka ROK  2019 

Narodili se dne 6.4.2019 a to v poměru 4 kluci a 2 holky

1 kluk oranžovobílé barvy a 3 černobílé barvy                                                                                        1 holčička oranžovobílá a 1 černobílá holčička

jména pro psy : Fortune,Fidum,Faktus,Fysis

pro fenky : Fides,Fela

 

Viera z Taranky x Zoran z Taranky - plánované krytí se povedlo a vrh "F" příjde na svět první dubnový týden.

 

                   

 

 


ROK 2018                                                 

CHS -"Furbel céleste" Bretaňských ohařů se 15.10.2018 narodilo

6 štěňátek v poměru 3 psi a 3 fenky v barvách 2 černobílé fenky a 2 pejsci a 1 oranžovobílá fenka a 1 pejsek.

všechna štěňátka mají své páníčky.

Vrh "E" dostala jména pro psy : Eloi,Enzo,Eso.

                     fenky : Evolet,Elgíra,Elbrus.   

matka : Zora z Taranky                                                         otec : Brando Furbel céleste

                                                                                             

Zkoušky:                                                                             Zkoušky:
TAN,                                                                                     TAN,
ZV - Těšany I. cena                                                               PZ - I.c-CACT vítěz klubových PZ
Novomlýnské Derby - I. cena, CACT, 228 b.                            Memoriál Josefa Luxe - I.c
NFT - Letní typ - 6 point                                                        ZV-Bystřice - I.c
ZV-Bystřice - I.c                                                                    2x Svatý Hubert - nominace 5.místo
Memoriál Josefa Luxe - I.c

Výstavní ocenění:                                                               Výstavní ocenění:
výborný 1, CAC, VSV                                                               V1, 2x CAJC, 2x BOJ, KVM, VSV, BOB,

DKK 0/0                                                                                 DKK 1/1

 

                     

V CHS AKIBON  přišli  na svět Auvergnéský ohaři potomci po Ayrušce a Maxovi dne 4.10.2018 - všechna štěňátka mají své páníčky..

CHS AKIBON přišli na svět Foxteriér drsnosrstý potomci po Andy zo Sengetova a Vasco od Žluté skály dne 2.9.2018 - všechna štěňátka mají své páníčky.

 


Na konci měsíce ledna proběhlo plánované krytí

Viera z Taranky x Zoran z Taranky,pokud se zadaří štěnátka by se měla narodit první týden v dubnu,zájemci se tak mohou těšit na začátku jara na přírůstek-ovšem nebudeme předbíhat,stát se může že se krytí nepovede.

Genealogie obou rodičů - zdehttp://breton.cz/genealogie/bo/viera_z_taranky.html

                                    zde: http://breton.cz/genealogie/bo/zoran_z_taranky.html

 odkaz na fotky na naše hafany a další klubové aktivity.. https://theoztaranky.rajce.idnes.cz/

 

 Rok 2018 se zase překulil a je na čase malé ohlédnutí jak si naši svěřenci a naše vrhy vedli na klubových akcích.

Klubová výstava která proběhla na začátku jara 01.05.2018 vypadala velmi zajímavě,kde se sešel velký počet jedinců,téměř všech klubových plemen.Rozhodčí pro bretaňské ohaře : MVDr. Nosek Josef, CZ pro avergnéské ohaře :Vondrouš Otakar, CZ

Kruh č.1-Amore Furbel céleste - V1                                                                                                                   Viera z Taranky - VD

 

potomek po Theo z Taranky x Amanda ze Stříbrného ráje : Akim Aimé d'Or : VN1                                                                                                              

Kruh č.2-Auvergnéský ohaři-potomci po Arya z Kamenné kolonie x Azor z Bohumínské mokřiny:                              Bender AKIBON : V1,CAC                                                                                                                      Berger AKIBON : V2                                                                                                                            Briga AKIBON : V1,CAC                                                                                                                        Bárka AKIBON : V2

 

Druhá výstava byla ve znamení Speciální klubové výstavy v Předhradí u Skutče 23.09.2018

Speciální výstavu přijela posuzovat paní rozhodčí : Ahrens Hana, A

Naši psy dopadli následovně: Argo z Kamenné kolonie : V1,CAC,VSV,BOB                                                                                           Theo z Taranky : V1,BOV,Nejlepší veterán                                                                                             Bjanka od Poštara : V1,CAJC

 

 

Potomci po Viera z Taranky  x Iovinko (IT) : Balto Furbel céleste : V1,CAC                                                                                                                Brise Furbel céleste :  V2

Potomek po Theo z Taranky x Amanda ze Stříbrného ráje : Akim Aimé d'Or : V1,CAJC,BOJ

 

Hlavně po celý rok jsme se věnovali spíše pracovní činnosti.V březnu jsme se vydali na Světový pohárA.I.C.E.B- EB,který se konal ve Francii v místě Coolus,náš report z místa si můžete přečíst ZDE                            To byl začátek roku a další akce nás teprve čekali,hned po příjezdu jsme byli naladěny na další klubové zkoušky.

ZV,Konopiště : Zora z Taranky : I.c-217.b                                                                                            ZV,Novomlýnské derby(CACT),Brod nad Dyjí : Viera z Taranky : I.c-196.b                                                T.A.N : Dakota Furbel céleste-USPĚLA                                                                                                             : Bjanka od Poštara - USPĚLA                                                                                                      NFT,Brod nad Dyjí : Zora z Taranky - 6.b Dobře                                                                                      ZV,(CACT),Memoriál Josefa Luxe : Zora z Taranky : I.c-212.b                                                                                                                    Bjanka od Poštara : III.c-164.b                                                          PZ(CACT)Brod nad Dyjí : Argo z Kamenné kolonie : II.c-258.b-limitní známka přinášení kachny z vody.                  FT-GT: Theo z Taranky so-NK..ne:14.b.MB.                                                                                             

Naši odchovánci-avernáčci i bretonáčci zaváleli také na klubovích zkouškách:někteří byly i na akcích mimo klub,ty jsou však zařazeny v sekci úspěchy našich odchovánků.

ZV,Konopiště : Brando Furbel céleste : I.c-219.b vůdce Miroslav Horáček,m:Pavel Zonyga 

ZV,Novomlýnské derby : Briga AKIBON : III.c- 164.b,tady bych se trošku rozepsala.Náročná zkouška na které avernáčka moc často neuvidíte,,kdysi před časem zde bylo k vidění jen potomstvo od p.Rudé-I.c vysoko v bodech a S.Hanáčka-to samé,v roce 2011-(Khyannes Etincel de Vie-I.c a Casandra Mon Tresore d'Amorur - I.c ,,Tokay Mon Tresore d'Amour - I.c -import),v roce 2012-Qeen Piaf DAMA Krkonoše III.c-171.b,Hera AKIBON-I.c-225.b-3.místo,2016-Argo z Kamenné kolonie-I.c-216.b:2.místo   

T.A.N Brod nad Dyjí : Dakar Furbel céleste : USPĚL   vůdce Marcela Horáčková m:Michal Kačírek                ZV(CACT)Memoriál Josefa Luxe:Cedrika Furbel céleste : III.c - 188.b                                                      PZ(CACT)Brod nad Dyjí : Brando Furbel céleste : I.c -295.b CACT -v:Miroslav Horáček                              PZ(CACT)Brod nad Dyjí: Bender AKIBON : I.c- 278.b                                                                              Pohár Sv.Huberta(Sobota) : Brando Furbel céleste : 48.b-9.místo  (neděle):63.b-5.místo                  Pohár Sv.Huberta(Sobota) : Cedrika Furbel céleste : 70.b-4.místo  (neděle):73.b-2.místo .         

FT Derby 2018 Jablonné pod Ještědí : Cedrika Furbel céleste V 16.b excelent

 

 

 

 

 

 

 

 

 
TOPlist